Czego można dowiedzieć się na katechezie

Współczesne katechezy w niczym nie przypominają tego, co działo się w latach dawniejszych. Kiedy to babcie i pokolenia wstecz często na religię musiały chodzić do kościoła, bo w szkole takiego przedmiotu nie było. Zresztą, chodzenie do szkoły traktowane było niejako jak luksus. Nie o tym będzie mowa, ale o współczesnych lekcjach religii, które prowadzone przez dobrych katechetów, pomagają uczniom zaprzyjaźnić się z tematami, jakie związane są z kościołem katolickim. Od samego początku szkoły podstawowej i dalej. Czego dokładnie mogą dowiedzieć się uczniowie, którzy chodzą do klasy piątej, w szkole podstawowej? Wiedza katechetyczna zamknięta jest w komplecie, który nosi tytuł Szczęśliwi którzy szukają prawdy.

Podręcznik do religii

Wielu rodziców wnikliwie przechodzi do oceny książki, z jakiej korzystać będą uczniowie. Poniekąd jest to powodowane tym, aby mieć pewność, że młodzież wszystkie treści będzie miała przekazane w prawidłowy sposób. Autorami tego podręcznika jest Elżbieta Kondrak i Krzysztof Mielnicki. W środku znaleźć można osiem rozdziałów, jakie najlepiej odwzorowują to, czego młodzi ludzie mogą dowiedzieć się na lekcji. Oto one:

  1. Szukam prawdy,
  2. Pismo Święte w życiu chrześcijanina,
  3. Historia zbawienia: patriarchowie,
  4. Spotkanie z Jezusem w sakramentach: chrzest, Eucharystia,
  5. Moja codzienność,
  6. Dzieje Kościoła,
  7. Przewodnicy w drodze do szczęścia,
  8. Wydarzenia zbawcze.

Bardzo ważne tematy, jakie odnoszą się do każdego katolika, który w pełni oddany jest swojej wierze.

Uzupełniający zeszyt ćwiczeń

Szczęśliwi którzy szukają prawdy książka dostępna w księgarni internetowej. Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej” to idealne uzupełnienie podręcznika, który został wymieniony wyżej. Zadania, jakie zostały umieszczone w środku, są kompatybilne z rozdziałami. Nie są one trudne, więc każdy uczeń będzie w stanie sobie z nimi poradzić. Ćwiczenia mają różny charakter. Są one tak przygotowane, że uczniowie będą w stanie rozwiązywać je samodzielnie, w zaciszu swojego domu.